Tábor 2014 – Chata v Jezerní kotlině

Letošní rok jsme se posunuli opět kupředu, a protože se na tábor přihlásil rekordní počet účastníků, pronajali jsme si táborovou základnu Harasov v Kokořínském dole. Letos jsme si vyzkoušeli spaní ve stanech a podle ohlasů je to nejlepší možnost.

Poprvé jsme vybrali „české“ téma od Jaroslava Foglara. Celý příběh se točil kolem knihy Chata v Jezerní kotlině, která pojednává o přátelství, sportu a životě v přírodě. Stejně jako hrdinové v knize se družstva snažila postavit svou chatu a vyhrát tak celotáborovou hru. Počasí nám přálo a tak jsme mohli také využívat rybníka v blízkosti tábora. Letos se k našemu týmu vedoucích přidali další členové, kteří mají různé specializace, a tak jsme si mohli vyzkoušet jízdu na provazové lanovce, vysoká a nízká lana, sítě a další aktivity.

Opět na táboře probíhala výuka angličtiny, absolvovali jsme celodenní výlet a nejstarší účastníky čekalo překvapení ve formě spaní v jeskyni Kleperka a vaření večeře na ohni.

Pro všechny byl tento tábor novou zkušeností, děti byly rozděleny do čtyř oddílů po 11 dětech a tak získal tábor nový rozměr. Děti se učily jedno od druhého napříč věkem a zároveň měly dostatek vrstevníků, se kterými mohly trávit čas.

20140727_135326

Diskuze

Posted in Archiv letních táborů and tagged , .

Hlavní vedoucí a organizátor letních táborů, učitel, lektor individuální výuky a podnikatel.
V současné době také působící jako Koordinátor projektu ISIC školám.

--- Dělat nemožné je vždycky legrace. - Walt Disney ---