Tábor 2012 – cesta napříč Austrálií

V létě 2012 se uskutečnil náš historicky první letní tábor v obci Svojanov u Moravské Třebové. Celý tábor byl tématicky provázaný a díky tomu, že jsme měli po celou dobu přítomného našeho kamaráda Joela Lindley z Austrálie, tak byla celá hra v tomto duchu. Přenesli jsme se do Austrálie z doby před objevem Evropany, a tak jsme objevovali, jaký tam byl v té době život, jaká zde žila zvířata a jak je vlastně bumerangem domorodci lovili. Následoval posun do doby osidlování a také jsme se dozvěděli, jak tam život vypadá dnes. Děti byly nadšené, že se mohly tábora zúčastnit, a že měly možnost trávit čas ve skvělém kolektivu.

Díky tomu, že jsme byli ubytovaní poblíž rybníka, trávili jsme velkou část času i zde. Součástí programu bylo převážení hořící svíčky na druhý břeh, závody v plavání nebo vodní pólo. Nechyběly ani noční hry – měli jsme dvě, táboráky a spousta dalších aktivit na louce a v lese.

Součástí našeho areálu bylo hřiště na minigolf, tak jsme toho využili a zahráli jsme si. Pro některé to byla vůbec první zkušenost s touto hrou a byla to opravdu legrace.

Diskuze

Posted in Archiv letních táborů and tagged , .

Hlavní vedoucí a organizátor letních táborů, učitel, lektor individuální výuky a podnikatel.
V současné době také působící jako Koordinátor projektu ISIC školám.

--- Dělat nemožné je vždycky legrace. - Walt Disney ---