Cesta s hobitem Bilbo Pytlíkem – ŠVP 2012

Jedna z prvních akcí, kterou jsme pořádali, byla s žáky ZŠ M. Alše z Prahy-Suchdola. Protože se nikomu ke konci roku už nechtělo sedět v Praze, tak jsme uspořádali školu v přírodě. Cílovou oblastí byla Šumava, konkrétně okolí Kašperských hor. Naším dočasným domovem se stal hotel Radešov. Tak se mu sice říká, nicméně s hotelem to moc společného nemá. My jsme se však nepřijeli povalovat v hotelu, ale něco prožít a naučit se.

Protože v průběhu roku dětmi četly knihu Hobit od J. R. R. Tolkiena, tak jsme tuto školu v přírodě pojali jako vyvrcholení celoroční aktivity. Všechny aktivity byly spojeny s tímto tématem. Namátkou to byla šipkovaná, kde jsme plnili úkoly podobné jako v knize, dále stavění domečků a opevnění pro bitvu pěti (v našm případě dvou) armád, noční bojovka směr kostnice a její návštěva, celodenní výlet do Sušice, výlet na kamenné moře a hrad Kašperk, atd. Součástí programu byla také výroba zbraní a munice pro závěrečnou bitvu, kterou jsme nemohli vynechat a několikrát jsme ji zopakovali.

Přestože byla ještě docela zima – konec května – tak se našli i otužilci, kteří si na vlastní kůži vyzkoušeli, co znamená květnové koupání v řece Otavě.

Diskuze

Posted in Akce na klíč and tagged , .

Hlavní vedoucí a organizátor letních táborů, učitel, lektor individuální výuky a podnikatel.
V současné době také působící jako Koordinátor projektu ISIC školám.

--- Dělat nemožné je vždycky legrace. - Walt Disney ---