Vítejte,

zveme Vás na letní tábor s angličtinou a tradiční náplní.

Těšte se na:

 • celotáborovou hru
 • táboráky, stany a spaní v přírodě
 • angličtinu s rodilým mluvčím
 • soustu her, zábavy a večerních programů
 • nadšení a zodpovědní vedoucí
  Základní údaje:
 Termín 24.7. – 5.8. 2016 (13 dní) 
 Věk dětí:   6-15 let
 Typ tábora:   s táborovou hrou a angličtinou
 Personál:    vedoucí, rodilý mluvčí, zdravotník
 Téma 2016: STAR WARS
 Ubytování v táborových stanech
 Lokalita:     Puchverk u Sušice - Šumava
 Doprava:   hromadně vlastním autobusem z Nymburka a Prahy
 Cena:       jen 4700,-Kč

Toto jsou naše zásady:

 • Otevřenost vůči rodičům - vždy víte, co se na akcích děje, máte možnost zavolat, posíláme průběžné zprávy
 • Maximální informovanost předem - snažíme se sdělit rámcový program, popis tábořiště, infomrace o cestě
 • Kvalitně připravený program - před táborem máme řadu schůzek, kde vedoucí a praktikanti připravují celý tábor, každý večer na táboře upřesňujeme program na následující den. Trénujeme tábornické a sportovní dovednosti, samostatnost...
 • Řízené aktivity - v průběhu tábora je vždy jasné, co mají děti dělat, je čas her, učení, hygieny, jídla, spánku, osobního volna.
 • Dbáme na zdraví dětí - zvýšený počet vedoucích při plavání, bezpečnost práce s ohněm a při aktivitách, dbáme na hygienu v kuchyni, táboře i u dětí. I přes vešerou snahu se může něco stát, v tom případě okamžitě informujeme rodiče.
 • Angličtina - součástí programu je angličtina - slouží jako doplněk, tyto aktivity vede rodilý mluvčí a kvalifikovaný český lektor. Děti mají příležitost využít angličtinu v praxi a dle zkušenosti víme, že jsou z toho nadšené. Řada z nich si po táboře s lektorem píše i do zahraničí. Naopak není problém ani s dětmi, které ve škole angličtinu nemají. Máme skupinu úplných začátečníků.
 • Spokojenost dětí i rodičů - jsme rádi, že s námi většina dětí jezdí opakovaně a přidávají se i nové tváře. To je pro nás důkazem toho, že svůj úkol děláme správně - děti se něco nového naučí a mají možnost prožít své prázdninové dobrodružství v kolektivu skvělých lidí.

Archiv minulých táborů

Tábor 2015 – Divoký západ

Tento rok jsme společně s dětmi vydali na Šumavu, konkrétně byla naše základna v Puchverku u Sušice a strávili jsme 12 dní na Divokém západě. Jako každý rok tak i letos s námi byl rodilý mluvčí (Stefanie Watson), vedoucí, praktikanti, zdravotnice a kuchařka. Opět se nám podařilo sestavit sehraný tým a připravili jsme skvělou atmosféru. Jelikož bylo tento […]

Tábor 2014 – Chata v Jezerní kotlině

Letošní rok jsme se posunuli opět kupředu, a protože se na tábor přihlásil rekordní počet účastníků, pronajali jsme si táborovou základnu Harasov v Kokořínském dole. Letos jsme si vyzkoušeli spaní ve stanech a podle ohlasů je to nejlepší možnost. Poprvé jsme vybrali „české“ téma od Jaroslava Foglara. Celý příběh se točil kolem knihy Chata v […]

Tábor 2013 – Piráti

Letní tábor v roce 2013 byl tábor s angličtinou u Slapské přehrady. Téma Piráti nebylo náhodné. Jako anglického lektora jsme s sebou měli našeho známého Lewise, který pochází z jihoanglického přístavního města Portsmouth a o pirátech a historii toho ví opravdu hodně. Ubytovaní jsme byli kousek od přehrady a díky tomu, že bylo velice teplo, jsme […]

Tábor 2012 – cesta napříč Austrálií

V létě 2012 se uskutečnil náš historicky první letní tábor v obci Svojanov u Moravské Třebové. Celý tábor byl tématicky provázaný a díky tomu, že jsme měli po celou dobu přítomného našeho kamaráda Joela Lindley z Austrálie, tak byla celá hra v tomto duchu. Přenesli jsme se do Austrálie z doby před objevem Evropany, a […]

Info o lokalitě:

Na rok 2016 jsme opět hledali nejlepší místo, kde bychom tábor uspořádali a nakonec jsme dospěli k tomu, že lepší místo než Puchverk není! Pro léto 2016 tedy zůstáváme v osvědčené lokalitě a můžeme o to více energie věnovat přípravám samotného programu.

Jedná se o táborovou základnu skautů ze Žatce, kde se pořádají nejen dětské tábory pěknou řádku let. V blízkosti tábora je potok pro osvěžení, spí se opět ve stanech a součástí tábora je také dřevěná budova sloužící jako jídelna a herna. Mnohé jistě potěší nově zrekonstruované suché záchody a sprchy s teplou vodou.
Pro naši celotáborovou hru je důležité, že se v okolí nalézají rozlehlé prostory galaxií, hluboká jezera a neprostupné lesy.

Platební údaje:

Konečná cena za tábor se opět nemění a zůstává na částce 4 700,- Kč. Platba musí být provedena do 31.3.2016

Možnost platby ve 2 splátkách - záloha 2000,-Kč do 31.3. a doplatek 2700,- do 30.4.2016

 

Bankovním převodem na účet: 670100-2208110021/6210
Variabilní symbol: 782016
Poznámka: jméno dítěte/dětí

Info o táboře:

 • Letní dětský tábor je určen pro děti od 6 do 15 let (u dětí 5-ti letých záleží na zvážení rodičů, a pouze v případě, že jede starší sourozenec).
 • O děti se stará po celý den tým zkušených vedoucích a praktikantů. Většina s námi jezdí opakovaně, takže je děti znají.
 • Děti jsou rozděleny do oddílů podle věku a pohlaví.
 • Zaměření tábora je klasické s celotáborovou hrou. Část programu bude probíhat v angličtině, tábora se bude účastnit také rodilý mluvčí. Hlavní náplní jsou hry a sport, na druhou stranu rozvíjíme i ostatní dovednosti dětí – výtvarná činnost, divadlo, smysl pro kamarádství a fair-play, rozvoj komunikačních schopností i v angličtině.
 • Táborníci jsou ubytování ve stanech.
 • Koupání a vodní sporty probíhají za zvýšených bezpečnostních opatření, tzn., že kromě oddílového vedoucího a praktikanta dohlížejí na děti osoby navíc.
 • Drobné nehody a poranění jsou ošetřeny přímo na místě přítomným zdravotníkem. V případě potřeby vyšetření či ošetření vyžadujícím specialistu, je dítě neprodleně dopraveno automobilem do nemocnice v Sušici. O těchto případech jsou rodiče okamžitě informováni.
 • Děti nejsou vystaveny nepřiměřené fyzické zátěži (nejsme sportovní tábor). Program a veškeré pohybové aktivity včetně výletů jsou přizpůsobeny věku dětí a počasí.
 • Jedlíci nemusí mít obavy, že budou mít hlad. Strava je podávána 5-6 x denně
 • Nápoje jsou volně k dispozici po 24 hodin.
 • Kapesné si děti mohou uložit u vedoucího. Doporučená výše 200,- až 400,-Kč. V případě, že si dítě peníze ponechá, nemůžeme nést odpovědnost, jestliže dojde k jejich ztrátě.
 • Nedoporučujeme vozit na letní tábor cenné věci (šperky, elektronika, drahé oblečení). V případě jejich ztráty či poškození neneseme žádnou odpovědnost. Mobilní telefony, tablety atd. jsou zakázány. V případě potřeby mohou děti využít mobilní telefon vedoucího.
 • Návštěvy na táboře nezakazujeme, ale nedoporučujeme.
 • Mimo hlavní zavazadlo dejte, prosím, dítěti batůžek s lahvičkou na pití.