Letní tábor 28.7. – 9.8. 2019

Ahoj kamarádi, přátelé a další návštěvníci. Pro prázdniny 2019 připravujeme pro Vaše děti další ročník letního tábora. Pro tento rok jsme vybrali téma, které bylo už dlouho očekávané. Je to Harry Potter a škola čar a kouzel v Bradavicích. 28.7 odjedeme Bradavickým expresem do světa čar a kouzel, kde prožijeme naše společné prázdninové dobrodružství. 

Abychom zahájili tábor stylově, kdo bude mít zájem, tomu zašle zdarma ředitel školy pan Albus Brumbál osobní dopis s pozvánkou (bude na něm uvedeno jméno a adresa přihlášeného dítěte)!! 

Základní údaje o táboře:

Termín:              28.7. – 9.8. 2019 (13 dní)
Věk dětí:            6-15 let
Typ tábora:       klasický s celotáborovou hrou a výukou jazyků
Vedoucí:            zkušení vedoucí a praktikanti, zodpovědný zdravotník
Téma 2018:      Kouzelnická škola s Harry Potterem
Ubytování:        v táborových stanech
Lokalita:            Borečov, okr. Mladá Boleslav
Doprava:           autobusem z Nymburka, Kounic a Prahy, individuálně

Celková cena:   4.900,-Kč

Info o lokalitě:

Abychom s dětmi poznávali různá místa naší vlasti, snažíme se pořádat tábory v různých lokalitách. Pro letošní rok jsme vybrali lokalitu u Borečovského rybníku. 

Jedná se o tradiční táborovou základnu vybavenou stany s dřevěnou podsadou a zděnou hlavní budovou. V blízkosti tábora je koupací rybník, který budeme určitě využívat pro osvěžení a hry. Stejně jako vždy spíme ve stanech, ale je zde i zázemí pro nepříznivé počací. Kolem tábora se rozkládají lesy vhodné pro hry a nedaleko je i Český Ráj, který bude naším cílem pro putovní výlet.
Hra na téma Harry Potter má řadu pozitiv a příležitostí. Tento příběh zná většina dětí velice dobře a tak se setkají se svými oblíbenými postavami a zažijí nejedno dobrodružství.

Platební údaje:

Konečná cena za tábor je pro letošní rok 4 900,- Kč. Do konce března je potřeba uhradit alespoň zálohu ve výši 2000,- Kč a doplatek ve výši 2900,-Kč do 30. dubna. Platební údaje obdržíte po přihlášení ve formuláři výše.

Info o táboře:

 • Letní dětský tábor je určen pro děti od 6 do 15 let (ideálně děti po 1. ročníku ZŠ, u mladších dětí záleží na zvážení rodičů, a v případě, že jede starší sourozenec).
 • O děti se stará po celý den tým zkušených vedoucích a praktikantů. Většina s námi jezdí opakovaně, takže je děti znají. Máme velkou radost, že v našich řadách máme i odrostlé táborníky, kteří nyní také přispívají k tvorbě programu.
 • Děti jsou rozděleny do oddílů podle věku, nicméně v průběhu her tvoříme také věkově smíšené skupiny, kde se děti navzájem obohacují a pomáhají si.
 • Zaměření tábora je klasické s celotáborovou hrou (Harry Potter). Část programu bude probíhat v angličtině, kde se děti budou v závislosti na své současné úrovni učit novým věcem. Nejedná se o výuku formální, ale spíše formou her a dalších aktivit.
 • Hlavní náplní jsou hry a sport, na druhou stranu rozvíjíme i ostatní dovednosti dětí – výtvarná činnost, divadlo, smysl pro kamarádství a fair-play, rozvoj komunikačních schopností i v angličtině.
 • Táborníci jsou ubytování ve dvoulůžkových stanech s podsadou, je nutné vzít si s sebou karimatku.
 • Koupání a vodní sporty probíhají za zvýšených bezpečnostních opatření, tzn., že kromě oddílového vedoucího a praktikanta dohlížejí na děti osoby navíc.
 • Drobné nehody a poranění jsou ošetřeny přímo na místě přítomným zdravotníkem. V případě potřeby vyšetření či ošetření vyžadujícím specialistu, je dítě neprodleně dopraveno automobilem do nemocnice v Mladé Boleslavi. O těchto případech jsou rodiče okamžitě informováni.
 • Děti nejsou vystaveny nepřiměřené fyzické zátěži (nejsme sportovní tábor). Program a veškeré pohybové aktivity včetně výletů jsou přizpůsobeny věku dětí a počasí.
 • Jedlíci nemusí mít obavy, že budou mít hlad. Strava je podávána 5-6 x denně
 • Nápoje jsou volně k dispozici po 24 hodin.
 • Kapesné si děti mohou uložit u vedoucího. Doporučená výše 200,- až 400,-Kč. V případě, že si dítě peníze ponechá, nemůžeme nést odpovědnost, jestliže dojde k jejich ztrátě. Veškeré výdaje jsou zahrnuty v ceně, kapesné slouží pouze k osobním drobným výdajům dětí.
 • Nedoporučujeme vozit na letní tábor cenné věci (šperky, elektronika, drahé oblečení). V případě jejich ztráty či poškození neneseme žádnou odpovědnost. Mobilní telefony, tablety atd. jsou zakázány. V případě potřeby mohou děti využít mobilní telefon vedoucího.
 • Návštěvy na táboře nezakazujeme, ale nedoporučujeme. Pokud máte k tomuto nějaké dotazy, rádi vysvětlíme.
 • Mimo hlavní zavazadlo dejte, prosím, dítěti batůžek a dvě lahvičky na pití (alespoň 1 litr).