Letní tábor 12.8. – 24.8. 2018

Vítáme Vás na stránkách letního tábora Study21. Máme s tábory dlouhodobou zkušenost a na každý rok připravujeme zajímavou celotáborovou hru. Pro letošek jsme připravili téma Cestování v čase (Time travel).

Základní údaje o táboře:

Termín:              12.8. – 24.8. 2018 (13 dní)
Věk dětí:            6-15 let
Typ tábora:       klasický s celotáborovou hrou a angličtinou
Vedoucí:           zkušení vedoucí a praktikanti, zodpovědný zdravotník
Téma 2018:      Cestování v čase (Time travel)
Ubytování:        v táborových stanech
Lokalita:            Přírodní rezervace Toulovcovy maštale
Doprava:           autobusem z Nymburka, Kounic a Prahy, individuálně

Celková cena:   4.900,-Kč

 

Info o lokalitě:

Abychom s dětmi poznávali různá místa naší vlasti, snažíme se pořádat tábory v různých lokalitách. Po návštěvě Kokořínska, dvou letech na Šumavě, loňském táboře na Křivoklátsku jsme pro letošní rok objevili překrásnou lokalitu Přírodní rezervace Toulovcovy maštale.

Jedná se o tradiční táborovou základnu vybavenou stany s dřevěnou podsadou. V blízkosti tábora je potok pro osvěžení, množství údolí a jeskyní, samozřejmě koupaliště a spí se opět ve stanech. Součástí tábora je také dřevěná budova sloužící jako jídelna a herna. Pro případ nouze máme připravenou marodku a zázemí pro nepřízeň počasí.
V průběhu celotáborové hry se budeme přesouvat do různých období našich dějin a možná nakoukneme i do daleké budoucnosti.

Platební údaje:

Konečná cena za tábor je pro letošní rok 4 900,- Kč. Do konce února je potřeba uhradit alespoň zálohu ve výši 2000,- Kč a doplatek ve výši 2900,-Kč do 31. března. Doporučujeme však nečekat a platbu zaslat ihned po přihlášení, které probíhá elektrnonicky.

Bankovním převodem na účet: 670100-2213530637/6210
Variabilní symbol: 82018
Poznámka: jméno dítěte/dětí

Info o táboře:

 • Letní dětský tábor je určen pro děti od 6 do 15 let (u dětí 5-ti letých záleží na zvážení rodičů, a pouze v případě, že jede starší sourozenec).
 • O děti se stará po celý den tým zkušených vedoucích a praktikantů. Většina s námi jezdí opakovaně, takže je děti znají. Máme velkou radost, že v našich řadách máme i odrostlé táborníky, kteří nyní také přispívají k tvorbě programu.
 • Děti jsou rozděleny do oddílů podle věku, nicméně v průběhu her tvoříme také věkově smíšené skupiny, kde se děti navzájem obohacují a pomáhají si.
 • Zaměření tábora je klasické s celotáborovou hrou (Cestování v čase). Část programu bude probíhat v angličtině, kde se děti budou v závislosti na své současné úrovni učit novým věcem. Nejedná se o výuku formální, ale spíše formou her a dalších aktivit.
 • Hlavní náplní jsou hry a sport, na druhou stranu rozvíjíme i ostatní dovednosti dětí – výtvarná činnost, divadlo, smysl pro kamarádství a fair-play, rozvoj komunikačních schopností i v angličtině.
 • Táborníci jsou ubytování ve dvoulůžkových stanech s podsadou, je nutné vzít si s sebou karimatku.
 • Koupání a vodní sporty probíhají za zvýšených bezpečnostních opatření, tzn., že kromě oddílového vedoucího a praktikanta dohlížejí na děti osoby navíc.
 • Drobné nehody a poranění jsou ošetřeny přímo na místě přítomným zdravotníkem. V případě potřeby vyšetření či ošetření vyžadujícím specialistu, je dítě neprodleně dopraveno automobilem do nemocnice v Litomyšli. O těchto případech jsou rodiče okamžitě informováni.
 • Děti nejsou vystaveny nepřiměřené fyzické zátěži (nejsme sportovní tábor). Program a veškeré pohybové aktivity včetně výletů jsou přizpůsobeny věku dětí a počasí.
 • Jedlíci nemusí mít obavy, že budou mít hlad. Strava je podávána 5-6 x denně
 • Nápoje jsou volně k dispozici po 24 hodin.
 • Kapesné si děti mohou uložit u vedoucího. Doporučená výše 200,- až 400,-Kč. V případě, že si dítě peníze ponechá, nemůžeme nést odpovědnost, jestliže dojde k jejich ztrátě. Veškeré výdaje jsou zahrnuty v ceně, kapesné slouží pouze k osobním drobným výdajům dětí.
 • Nedoporučujeme vozit na letní tábor cenné věci (šperky, elektronika, drahé oblečení). V případě jejich ztráty či poškození neneseme žádnou odpovědnost. Mobilní telefony, tablety atd. jsou zakázány. V případě potřeby mohou děti využít mobilní telefon vedoucího. Na táboře je pouze omezený signál a tak budeme kontrolovat příchozí sms cca jednou denně.
 • Návštěvy na táboře nezakazujeme, ale nedoporučujeme.
 • Mimo hlavní zavazadlo dejte, prosím, dítěti batůžek a dvě lahvičky na pití.