Náš vztah k doučování

Já i Jakub máme asi sedmiletou zkušenost s individuálním doučováním. Na úrovni SŠ se specializuju především na chemii a angličtinu. Jakub doučuje také matematiku a fyziku. Mezi naše klienty patří malé děti od 6 let i velké děti ve věku 60 let. Mezi mé největší úspěchy patří příprava na přijímací zkoušky na SŠ, VŠ a reparáty. V posledním půl roce jsem připravila studenty na reparáty z chemie, jednalo se učivo od prvního do třetího ročníku na gymnáziu a druhého ročníku „Křemencárny“. Také jsem učila zájmový kroužek angličtiny pro první a druhou třídu na ZŠ a flétničku v mateřské školce.

Jakub učil tři roky na základní škole jako třídní učitel, mezi jeho úspěchy patří příprava a úspěšné složení přijímacích zkoušek na SŠ, a reparáty středoškolské fyziky, chemie a matiky.

Oba se také věnujeme výuce jazyků, nejvíce angličtině. Máme několik maturantů a připravujeme i dospěláky na certifikáty.

Čeho si ale oba dva ceníme je to, když nám rodiče na konci roku poděkují za naši práci a už dopředu si nás rezervují na následující školní rok. Další poctou je pro nás dlouhodobá spolupráce s našimi klienty. Např. Toma P. jsme začali doučovat, když navštěvoval sedmý ročník ZŠ a letos maturuje. Nesmírně nás těší, když nám volají lidé, které ani neznáme s tím, že na nás dostali kontakt od spokojených bývalých či současných klientů. No a v neposlední řadě bych chtěla podotknout, že největší poctou je pro mě to, když mě požádá o pomoc kamarád, kamarádka nebo rodina, protože lidé v nejbližším okolí bývají nejvíce kritičtí, a to více je pro mě důležité to, když uznávají mou práci a dokáží ji ocenit. To je ten důvod, proč i po sedmi letech doučujeme s chutí, nadšením, metody měníme podle potřeby klienta a hledáme novinky pro oživení výuky.

Diskuze

Posted in Blog and tagged , , , , , , .

Zdravotnice na letním dětském táboře
Oragnizátorka příměstského tábora
Lektorka individuální výuky
Budoucí učitelka :-)